דף הכניסה לאתר משרד עורכי הדין קריכלי

הוסף למועדפים
  עמוד הבית   תחומי עיסוק   חוקים / מאמרים   קישורים   יצירת קשר   שאלות ותשובות   תנאי השימוש  
menu menu menu menu menu menu menu menu
בעברית

 

English

לוגו משרד עורכי דין קריכלי
     
       
 
       
 

חוקים חשובים (החוקים מובאים כאן במלואם)

צרכנות חוזים עבודה
מקרקעין הוצאה לפועל קניין רוחני ומחשבים
תאונות דרכים, עבודה ונזקים כללי חוקים כלליים מאמרים

מנהלי האתר מבצעים עדכונים של החוקים והמסמכים שלהלן מדי פעם, אולם לידיעת כלל הגולשים, החוקים

אינם מתעדכנים באופן שוטף ולכן מומלץ לבחון את תוקפו של הדין הרלוונטי ביום הבדיקה ו/או ליום האירוע.

צרכנות

חוק זה עוסק בזכויותיכם כצרכנים במדינת ישראל. מה מותר ומה אסור לבעלי העסקים שמוכרים לכם מוצר כלשהו.

חוק זה נועד להגן על הצרכנים, מפני התייחסות מפלה ו/או התייחסות שונה של בעלי עסקים כלפי ציבור לקוחות אשר פוקד את עסקם והוא נועד ליצור מערכת של כללי מסחר בסיסיים, אשר רובם ככולם נועדו להגן על ציבור הצרכנים מפני ציבור בעלי העסקים. חוק זה הינו חובה לכל בעל עסק ולכל צרכן באשר הם.

חוק זה נועד להגן על פרטיותו של כל אחד מאיתנו - אם מדובר בצילום / תיעוד כלשהו.
חוק "רדום" שאף אחד לא עשה בו דבר במשך שנים רבות ואז, ביום בהיר אחד, החליטו ש"הגיעו מים עד נפש" והתחילו ליישם את החוק ללא לאות (גם לאחר לחץ תקשורתי, שזרז את התהליך) והיום, בדרך פלא, כבמטה קסמים, החוק הרדום קם לתחייה, הפך לחזק מאין כמוהו ושינה את פני תרבות הבילויים בצורה משמעותית מקצה לקצה - הבארים נראים אחרת, מועדונים ומקומות הבילוי קיבלו פתאום צבע אחר והתחלנו להתעניין במה שמצויים על הקירות, בעוד שלפני כן, עננת העשן הסתירה את החזות המדהימה שלהם.

חוק ייחודי לכרטיסי אשראי, כרטיסי חיוב וכל מה שביניהם. כיצד מתחלקת האחריות שבין חברת האשראי לבין הלקוח הצורך את כרטיס האשראי.

חוק העונשין חולש על כל המשפט הישראלי בכל הנוגע לחיובים / החובות של אזרח בשלטון החוק, כפי שהוא בא לידי ביטוי במשטר הישראלי, בעיקר בעניינים פליליים. ובין היתר, הקשר בין "החטא ועונשו" ביחס לעבירות פליליות, החל מ"סחיבת שקית שוקו" מהמכולת וכלה ברצח של אדם. מומלץ לכל מי שמעוניין לדעת מהי המסגרת העונשית במדינת ישראל על עבירות שונות, אם בתחום עבירות "הצווארון הלבן" או בתחום עבירות "הצווארון הכחול".

ככל שיש לכם שאלות ביחס לחוקים אלו, אנא הפנו אותן אל משרדנו או לפורום "עורך הדין לשירותך" ונשמח לענות על כל שאלה במסגרת הפורום.

לחזרה לראש הדף - אנא לחץ כאן

חוזים

מהו חוזה? איך הוא נכרת? מהם מרכיביו של חוזה? מהם סוגי החוזים הקיימים? האם חוזה יכול להתבטל בשל פגם שנפל בו? חוק זה עוסק בנושאים אלו ורבים אחרים. חובה למי שמבקש לקרוא, לנסח, לתקן ו/או לבחון חוזה או הסכם כלשהו. כמו שאמר שרלוק הולמס: "Elementary, my dear Watson". ראשית, אלו מכם אשר מבקשים לברר יותר על רכישת דירה ו/או נכס עסקי והמסגרת בה יש לערוך ולהתייחס בהסכם / החוזה, אתם מוזמנים לקרוא על כך בדף שעוסק בכך וכותרתו "חוק המקרקעין, זכויות וחובות של דיירים וכן חוקים הרלוונטים לזכויות רוכשים וקונים של דירה או נכס עסקי"
יש המייחסים לחוק החוזים את כתר המלוכה בכל הנוגע להתנהלות עסקית תקינה. חוק החוזים הוא אחד החוקים היותר מעשיים ורלוונטיים לכל אחד מאיתנו. ניתן לשייך ולהיעזר בו החל מרכישה במכולת השכונתית של גבינת 9% ועד לרכישת דירה או עסק או מכירתו בסכומים משמעותיים. כך, שכדאי לכל אחד מאיתנו להכיר את החוק, את המסגרת המשפטית שהוא מעניק לרוכש / הקונה / המציע / הניצע וכל אחד שמתקשר בחוזה / הסכם - קטן כגדול.
מה קורה כאשר הופר הסכם? מהם "התרופות" כדי לרפא את את ה"פצע" שנפער בעקבות הפרת ההסכם? חוק זה בא להסדיר עניין זה והוא מאיר עיניים. חוק חובה לכל התנהלות עסקית תקינה.
הלכתם לבנק והפקיד ביקש, בלשון עדינה, יש לציין, להחתים אתכם על שלל טפסים וחוזים - אלו הם "החוזים האחידים" - הסכמים עם מלל רב, בלשון המעטה, שאנחנו, הצרכנים, נאלצים לחתום חדשות לבקרים, על מנת לקבל את השירות / המוצר שמסופק, לרוב, על ידי חברה גדולה (בנק, חברת ביטוח, חברת תקשורת וכו').

ככל שיש לכם שאלות ביחס לחוקים אלו, אנא הפנו אותן אל משרדנו או לפורום "עורך הדין לשירותך" ונשמח לענות על כל שאלה במסגרת הפורום.

לחזרה לראש הדף - אנא לחץ כאן

עבודה

חוק זה מסדיר את זכאותו של כל עובד לשכר מינימום.

הסדרת נושא שכר עובדים, ובין היתר, מועדי התשלום של שכר העבודה ומהם האמצעים בהם המעביד יכול לשלם את שכרו של העובד. תוכלו ללמוד מתוכו את המושגים "הלנת שכר", "שכר עבודה", "היום הקובע".

עובדים שמבקשים להימנע מעבודה בשבת, בשל דתם; עובדים שמבקשים לא לעבוד מעבר לשעות עבודה סבירות (8.5 שעות ביום, 43-45 שעות עבודה בשבוע, 181 שעות עבודה בחודש). חוק זה מסדיר את כל העניינים הללו ועוד.
ההפליה על רקע מגדר / מין היא הפלייה אסורה על פי חוק. חוק זה נועד למנוע ולהגדיר למעבידים את מסגרת הפעולה שלהם כאשר מדובר בעובד ממין נקבה ובין היתר, החוק מסדיר את נושא ההפליה בשל הריון.

חוקי המגן בישראל נועדו, בין היתר, לשמור על זכויותיהם של עובדים בעלי צרכים ו/או אופי מיוחד.

בין היתר, מדובר במתן שוויון הזדמנויות לנשים, מילואימניקים, על רקע דתי (ערבים מוסלמים, ערבים נוצרים, נוצרים, מוסלמים), על רקע מוצא העובד (רוסים, אתיופים, מרוקאים) נכים, בעלי נטייה מינית הומוסקסואלית (הומוסקסואלים, לסביות), על רקע השקפת עולם פוליטית ("ימנים", ,"שמאלנים") וכל מי שמופלה לרעה על רקע שאינו מקצועי טהור. קיימים כמובן מקרים בהם ההפלייה לרעה ו/או לטובה מותרים על פי החוק וזאת במקרים של עובדות בהריון ומקרים אחרים, בהם ההפלייה נועדה לתיקון עוול למגזר ו/או לקבוצת עובדים מסויימת.

יש לשים לב לכך, לדוגמא, שמודעות הדרושים, המפורסמות בעיתון ו/או בכל מדיה תקשורתית אחרת, מופנות לכל המינים ולכלל הציבור, וזוהי דוגמא אחת ליישומו של חוק זה.

 

זכויותיו של אדם המסיים את עבודתו אצל המעביד - האם מגיעים לו פיצויי פיטורים? מהם התנאים בהם הוא יהיה רשאי לדרוש פיצויים? החוק עוסק אף בעובדים אשר מתפטרים מעבודתם והחוק מאפשר להם לדרוש פיצויי פיטורים בשל הנסיבות המיוחדות של ההתפטרות.

 

 

ככל שיש לכם שאלות ביחס לחוקים אלו, אנא הפנו אותן אל משרדנו או לפורום "עורך הדין לשירותך" ונשמח לענות על כל שאלה במסגרת הפורום.

 

לחזרה לראש הדף - אנא לחץ כאן

 

מקרקעין

ראשית, אתם מוזמנים לעיין במידע שריכזנו עבורכם אודות עסקאות נדל"ן תחת הכותרת "חוק המקרקעין, זכויות וחובות של דיירים ומכר של דירה או נכס עסקי". מתי ניתן להגיש תביעה כנגד שכן? אל מי מוגשת התביעה - המפקח על המקרקעין ו/או בית המשפט (השלום או המחוזי), מהם מקרקעין מוסדרים ומהם מקרקעין בלתי מוסדרים? מהי עסקה במקרקעין? מהו מקרקעין? מהי חזקה במקרקעין? מהי טובת הנאה ממקרקעין? כל השאלות ועוד רבות אחרות מוסדרות במסגרת חוק חשוב זה.
מהי וועדה מקומית / איזורית / ארצית לתכנון ובנייה ? באילו תנאים מותר לנו לבנות בשטח הדירה / הבניין / הבית הפרטי? מיהם הגורמים / האנשים המרכיבים את הוועדות הללו וכיצד יש לבחור אותם ? איך בונים את הבניין על מנת שיתאים לכולם (גם אנשים עם מוגבלויות - נכים) ויזיק פחות, ככל שניתן, לסביבתו? בקיצור - הדרך הנכונה לתכנון ובנייתם של מבנים ציבוריים ופרטיים כאחד.
מהי הזמנת עבודת תיווך? רוצים לרכוש ו/או למכור דירה באמצעות מתווך (או יועץ נדל"ן, כפי שיש לומר בימים אלו)? בואו לראות מהן הזכויות שלכם, החובות שלכם והחובות של המתווך כלפיכם. שימו לב, שהחוק מגן על רוכשי ומוכרי דירות בלבד - אין הוא מסדיר את נושא התיווך בתחומים אחרים (עסקים רבים אחרים). ככל הנראה, עיקר עסקאות התיווך בישראל הן בנושא המקרקעין, קרי, השכרת דירה, שכירת דירה, מכירת דירה, רכישת דירה, מכירת עסק ורכישת עסק נדלני.
חוק זה נועד לכל מי שהשכיר/משכיר ו/או שכר/שוכר דירה ו/או נכס עסקי כלשהו. החוק קובע את מערכת היחסים בין השוכר לבין המשכיר, והוא נוגע בעיקר במקרים בהם אין הסכם שכירות (חוזה שכירות) בין הצדדים ולכן נדרשת הכוונת מחוקק. כמו כן, ניתן לעיין בקובץ ה"שאלות והתשובות" בו ניתן להעזר בכל עת.

ככל שיש לכם שאלות ביחס לחוקים אלו, אנא הפנו אותן אל משרדנו או לפורום "עורך הדין לשירותך" ונשמח לענות על כל שאלה במסגרת הפורום.

לחזרה לראש הדף - אנא לחץ כאן

הוצאה לפועל

זוכים וחייבים, מוגבלים באמצעים, פושטי רגל (למרות שאת פשיטת הרגל מסדיר חוק בשם "פקודת פשיטת הרגל"), איחוד תיקים, עיקולים (משכורת, בנקים, כרטיסי אשראי, ביטוח לאומי, מס הכנסה, מע"מ, צדדים שלישיים כלשהם). כל אלה, ואחרים נוספים, חשובים ומתחדשים מעת לעת, מוסדרים במסגרת חוק זה, חוק ההוצאה לפועל.

חוק זה עוסק בתנאים לקבלת צו פשיטת רגל לחייבים. חוק זה נועד לאפשר לחייבים לפתוח דף חדש בחייהם ולשים את החובות הרבים שצברו, עד למועד צו פשיטת הרגל, מאחוריהם, תמורת תשלום לתקופה קצרה יחסית, וסכומים מופחתים יחסית, שיביאו אותם בסוף התקופה ל"צו הפטר".

רבים הם האנשים שנושלו מנכסיהם מסיבות שונות. אנשי עסקים, שביצעו עסקאות בסכומים גבוהים, אשר בסופם נותרו בלי כלום. עסקאות אלו, לעיתים רבות, הנחשבות כ"עסקאות כושלות", נבעו בשל ניהול כושל וטעות בהתקשרות עם הגורם המשלם עבור העסקה, אשראי מוגזם שהעניקו ללקוחות, בדיקה שטחית של העסקה, הסתמכות על יכולת המימון של הגורם המשלם (הקונה/רוכש), וקיימות דוגמאות רבות, עם כל הצער שבדבר, לירידה מנכסים של חברות גדולות, אשר גררו איתן אנשים פרטיים, שנושלו מנכסיהם בשל טעות בשיקול דעת וטעות בכדאיות העסקה ומתן אשראי מוגזם לאותן חברות. המקרים המפורסמים מהתקופה האחרונה הם "קלאב מרקט" וחברת "חפציבה" אשר נחשבו ליציבים ואמינים וביום בהיר אחד נתגלה, כי היו אלו חברות בקשיים, אשר יכולת הפרעון שלהם הייתה אפסית.

החוק נועד לאותם אנשים פרטיים, אשר מבקשים לפתוח דף חדש ולשים את חובותיהם לנושים השונים, חובות המסתכמים בסכומים אדירים, שגם אם יעבדו כל שארית חייהם לא יוכלו להשיבם.

ככל שיש לכם שאלות ביחס לחוקים אלו, אנא הפנו אותן אל משרדנו או לפורום "עורך הדין לשירותך" ונשמח לענות על כל שאלה במסגרת הפורום.

לחזרה לראש הדף - אנא לחץ כאן

קניין רוחני  ומחשבים

זכויות יוצרים

מהי זכות היוצר? כיצד היא נוצרת? למי יש את הזכות לטעון לבעלות על היצירה? האם מעביד שהעסיק עובד והעובד יצר יצירה כזו או אחרת רשאי לטעון לבעלות על היצירה או שמא היצירה שייכת לעובד? מה קורה כאשר אדם יוצר עבור אחר בתמורה (בכסף) מוצר מסויים, המוגן בזכות יוצרים - האם היצירה שייכת לאדם שיצר אותה או שמא מדובר בזכות השייכת למזמין העבודה? החוק אף עוסק בסכומים בהם יש לפצות בפיצוי סטטוטורי (קבוע בחוק) ללא הוכחת נזק, וזאת כאמור, אף במקרים בהם כלל לא נגרם, לכאורה, נזק ליוצר. התייחסות לעניין זה נוגעת, ולו במעט לדיני עשיית העושר ולא במשפט, אשר קובעים, כי אדם לא יכול להתעשר על חשבון חברו, כאשר הנכס / המוצר שייכים לו.

מסדיר את זכויותיהם של הנפגעים מעבירות מחשב ואת המסגרת של הכללים החלים על המשתמשים במחשב לצרכים השונים. מומלץ מאוד לכל מי שעוסק בקידום אתרים, פורומים / קהילות באינטרנט, פרסום באינטרנט ובעלי אתרים, המבקשים לדעת מהי המסגרת בה הם יכולים לפעול.

לשון הרע הינו מצב בו אדם משמיץ / משפיל אדם אחר "בעיני הבריות". לשון הרע אינה יכולה להיחשב ככזו כאשר מדובר בשיח בין שני אנשים (בארבע עיניים). הוצאת הדיבה הינה הלבנת פניו של אדם בפני קבוצה של אנשים וזאת תוך פגיעה בתדמיתו ובשמו הטוב של אותו אדם. אדם המאשים אחר בהשמצות ובהעלבה חייב להראות, כי המסר יועד לקבוצת אנשים  ולא לאדם איתו שוחח.

 

ככל שיש לכם שאלות ביחס לחוקים אלו, אנא הפנו אותן אל משרדנו או לפורום "עורך הדין לשירותך" ונשמח לענות על כל שאלה במסגרת הפורום.

לחזרה לראש הדף - אנא לחץ כאן

נזיקין - תאונות דרכים / תאונות עבודה / ביטוח לאומי

נפגעת בתאונה? זהו החוק הקובע את הכללים והדרכים לפעול במסגרת תאונת דרכים. לידיעתכם, ישראל היא אחת מהבודדות (אם לא היחידה שבהם) שקבעה בחוק תקדימי זה, כי נפגע בתאונת דרכים יהיה זכאי לפיצוי מחברת הביטוח שלו, אף אם קמה לו אחריות לתאונה. כאשר אדם נפגע בגופו בתאונת דרכים, לידיעתכם, אין כל צורך בהוכחת אחריותו שלו או של אחר לתאונה. בית המשפט ו/או חברות הביטוח עוברות ישירות לשאלת ה"כמה?", כלומר, מהי מידת הנזק שנגרמה לנפגע תאונת הדרכים.
חוק זה מאגד, באופן נרחב, את זכויות המבוטחים במסגרת הביטוח הלאומי.
נפגעת במהלך עבודתך ואתה סבור שנגרמה לך נכות תמידית (צמיתה) ? התקנות לקביעת דרגת נכות לנפגעי עבודה מאגדות בתוכן את כל שיעורי הפיצוי בגין פגיעות בגוף. תקנות אלו משמשות לא פעם אומדן אף לתחומים אחרים, שלא במסגרת פגיעה במהלך עבודה, אלא, לדוגמא, במקרים בהם מדובר בפגיעה בעקבות תאונת דרכים ו/או כל פגיעת גוף / נזק גוף.
לכל אחד יש פוליסת ביטוח, במסגרתה הוא מבטח מוצר או שירות. יש המבטחים את רכבם בביטוח רכב (חובה, צד ג', מקיף), יש המבטחים את ביתם (ביטוח דירה), יש המבטחים את רכושם (ביטוח רכוש, תכולה), יש המבטחים את גופם (ביטוח חיים), יש המבטחים את כושרם להשתכר (ביטוח אבדן כושר עבודה / השתכרות) ויש המבטחים את אחריותם כלפי ציבור לקוחותיהם (אחריות מקצועית). על כל אלה חולש בבטחה חוק חוזה הביטוח ונוגע בכל אחד משלל הביטוחים ומעניק למבטחים ולמבוטחים מסגרת של זכויות וחובות של כל צד כלפי משנהו.

ככל שיש לכם שאלות בנושא חוק זה, אנא הפנו אותן אל משרדנו או לפורום "עורך הדין לשירותך" ונשמח לענות על כל שאלה במסגרת הפורום.

לחזרה לראש הדף - אנא לחץ כאן

חוקים כלליים

קיים הרבה בלבול בנושא זה של האזנות סתר. חוק זה מסדיר את העניין באופן נהיר וברור, ככל שניתן במסגרת חוק שבכל זאת טעון בניסוחים המשפטיים המתאימים. ו"על רגל אחת" נבקש לציין, כי אדם שהינו חלק משיחה יכול להקליט את השיחה והיא לא תחשב להאזנת סתר, ועניין זה נועד לכל מי שהיה ספק בליבו בעניין זה. אם אדם מקליט את השיחה והוא אינו חלק ממנה - סביר להניח, שהיא תחשב להאזנת סתר אסורה. עם זאת, גם לכך ישנם חריגים, כפי שתוכלו להתרשם מהחוק עצמו.
חוק זה דן, בין היתר, במעמדם המשפטי של חסרי היכולת להפעיל שיקול דעת נכון וסביר. מדובר על קטינים, חולי נפש וחסויים. חוק זה מסדיר את מעמדם, זכויותיהם וחובותיהם של אלה שמשמשים כאפוטרופוסים על אותה קבוצה של אנשים, שאם נאמר זאת בקיצור - לא מבדילים בין טוב לרע ולהיפך.
חוק זה מסדיר את זכויותיהם של הזכאים למזונות. גירושין הוא הליך כואב לתא המשפחתי ולעיתים הרסני. לפיכך, החוק / המדינה החליטה, כי צריך לנסות לשמור על אלו שנפגעים באופן חד צדדי, אם ניתן לתאר זאת כך, מהגירושין, קרי, הילדים. לכן, חוקים הנוגעים למזונות ילדים, מעמידים את הילד במרכז ורואים כעניין מהותי ראשון במעלה את טובת הילד, צרכי הילד, מהיבטים שונים בתחומי חייו, לרבות ההיבט הכלכלי, החברתי, המשפחתי והאישי של הילד. לעניין זה, למשל, מומלץ לבחון את חוק ההוצאה לפועל, הקובע, כי מזונות ילדים יהיו בקדימות על פני חובות אחרים של הבעל. מעבר לכך, עיקול כספים המצויים בידי האב אינם ניתנים לעיקול במלואם, הרי שכאשר האב חב במזונות, ניתן לעקל את כל הכספים ברשותו לטובת תשלום מזונות, כולל כספי משכורת.
חוק זה נועד לאלו מכם שרוצים לדעת יותר על סמכויותיו ודרכי עבודתו של בית המשפט לעניני המשפחה. בנימה אישית, הרשו לנו להמליץ לכם שלא להתייצב לדיונים בבתי המשפט בכלל ובבית המשפט לענייני המשפחה בפרט, כאשר אינכם מיוצגים על ידי עורך דין  הבקיא ברזי ההליכים בבתי המשפט, לא פעם מונעים תסבוכות ומהלומות מיותרות שנמנעות מהצדדים, בייחוד כאשר מדובר בבני זוג עם "בטן מלאה" האחד על השני ופועלים יותר על פי הרגש ופחות על פי ההגיון.בתי המשפט השונים, אם בתל אביב (בית המשפט לענייני המשפחה ממוקם בפועל ברמת גן, אולם כך הוא נקרא), ראשון לציון.
רבות דובר על החוק הזה ועוד ידובר עליו. זהו אחד החוקים היותר כואבים שקיימים במדינה. אדם מאבד את זכותו הטבעית לתבוע את כספו / זכותו לאחר תקופה מסויימת, בגלל התיישנות החוב / הזכות. הטיעון העיקרי בעד החוק הזה הוא שנתבע / חייב זכאי לדעת שהחל מיום מסויים אין הוא חשוף לתביעה. הטיעון כנגד חוק ההתיישנות ברור - הטפילים / "החמקנים" מנצלים את החוק לרעה. עם זאת, לידיעתכם, חוק זה אינו חל מחוץ לכתלי בית המשפט, לדוגמא, כאשר עירייה מבקשת לממש את זכותה לתשלום הארנונה. עם זאת, אזרח שהעירייה ביקשה תשלום לאחר מעל 7 שנים, זכאי לעתור לבית המשפט בטענת התיישנות, שהיא "טענה דיונית" - כלומר, טענה שמועלית בבית המשפט, במסגרת דיון.
מהי עמותה? כיצד היא מוקמת? מהן חובותיו וזכויותיו של חבר בעמותה? מה ההבדל בינו לבין חבר בוועד העמותה? ובקיצור, כל נושא התנהלותה (ופירוקה) של עמותה באשר היא. החוק אף מנדב תקנון עמותה מומלץ לכל מי שאין באמתחתו את האמצעים ו/או הצורך בהסדרת תקנון ייחודי לעמותה. התקנון המפורט בחוק בהחלט עונה על הרבה סוגיות המתעוררות במסגרת ניהול עמותה.
תלמידים יקרים, יש לכם זכויות, הידעתם? ברור שידעתם! הזכות לשוויון בין התלמידים, הזכות לחינוך, הזכות לשימוע ובקיצור - זכויות רבותיי, זכויות. כל מה שרציתם לדעת על "חלוקת הכוחות" שבין תלמידים, מורים, מנהלים והרשות המקומית - הכל מתמזג (או לפחות מתיימר לעשות זאת) בהרמוניה שלמה במסגרת חקיקה זו. כמובן, שחוק זה אינו עומד בפני עצמו והוא חלק ממערך חוקים העוסקים בחינוך הקובעים את הכללים שבמוסדות החינוכיים במדינת ישראל ובין היתר, חוק פיקוח על בתי ספר, חוק לימוד חובה, חוק חינוך ממלכתי ועוד. בואו ללמוד מה מגיע לתלמיד ומה מתחייב מסביבתו המקצועית והפוליטית לשמירה עליו בבית הספר או בגן.

שותפים ושותפויות - מה עושים כדי שהן יחזיקו ולא יתפרקו? אז קודם כל - צריך חוזה מתאים. תוכלו לקרוא על הסכמי שותפות במאמר שחיבר משרדנו כדי להסביר את מה שעומד בפניכם כשותפים (טוב, זה לא בדיוק מאמר, משום שאלה קצת יותר ארוכים, "משעממים" ולא מדברים אלינו בגובה העיניים, אבל פשוט אין מילה אחרת לכך). כמו כן, תוכלו לעיין בפקודת השותפויות אשר קובעת מהי שותפות, אילו שותפויות קיימות וכיצד לבנות אותה בצורה שהמדינה תכיר בה ותוכלו לנצל את יתרונות השותפות בהתנהלותה מול גורמים שונים.

ככל שיש לכם שאלות ביחס לחוקים אלו, אנא הפנו אותן אל משרדנו או לפורום "עורך הדין לשירותך" ונשמח לענות על כל שאלה במסגרת הפורום.

 
 

מאמרים

מה אנחנו באמת יודעים על עולם האינטרנט? מה קורה עם התשלומים באינטרנט? איך מתבצעים התשלומים? מה אומר החוק בעניין זה ואולי הוא שותק? המאמר (משנת 2003) אמנם לא הכי מעודכן, אך ניתן להבין ממנו הרבה על תשלומים, מגמות שהיו ועדיין קיימות בנושא העסקים באינטרנט. מומלץ לכל מי שעסקים באינטרנט הם חלק מעבודתו או מתחומי העניין שלו.
כינוס נכסים זהו מצב קשה לאדם שנקלע אליו. מאמר זה, עם זאת, עוסק בזווית שונה והיא מהו התוקף של חוזה שנחתם לפני ההכרזה על כינוס נכסי חברה ו/או אדם ? האם כונס הנכסים מחוייב למלא את החוזה על בוריו, בחלקו, או שהוא יכול להחליט, כי לא ניתן לקיים את החוזה? כל זאת, כמובן, תחת עינו הפקוחה של בית המשפט.

חובותיהם של דיירים בבית משותף באחזקת המעלית. זכויות רוכשים ומוכרים, לרבות רכישה ומכירה של דירות פרטיות ונכסים עסקיים.

לנוחותכם, הסכם למכירת רכב על מנת להימנע מאי נעימויות במקרה של רכישת ו/או מכירת רכב לפירוק.

 

לחזרה לראש הדף - אנא לחץ כאן

 

ניתן לפנות בשאלות למשרדנו באמצעות הדואר האלקטרוני  וכן באמצעות עורך הדין לשירותך  באתר START.CO.IL.
 
     

גל קריכלי - משרד עורכי דין

     

Gal Kricheli - Law Offices

 

רחוב חיל החימוש 1, ראשל"צ

 

75702

 

1 st. Hel Himush street, Rishon Le - Zion

 

טלפון

03-9414511

Telephone

 

טלפון סלולרי/נייד

054-5729923/2

Mobile

 

פקסימיליה

 03-9414533

Facsimile  

דואר אלקטרוני:

gal@kricheli.com

E-Mail

 
       

לחזרה לעמוד הבית לחץ כאן