לדף הבית של משרד עורכי דין קריכלי

הוסף לרשימת המועדפים שלי

  עמוד הבית   תחומי עיסוק   חוקים / מאמרים   קישורים   צור קשר   שאלות ותשובות   תנאי השימוש  
 
לוגו משרד עורכי דין קריכלי
  
   

שאלות ותשובות בנושאי חינוך וזכויות הורים וילדים

 
     
 
 

אני חייב להתחיל מההיבט האישי.

 
     
 

 

 

 

כשבתי הלכה לגן בפעם הראשונה, קונן אצלי ואצל רעייתי החשש שמא הגן אינו מתאים לה, מסיבות שונות ובין היתר בשל חוסר פרגון של הגננות ואו כל מיני מחשבות איומות שרק המחשבה עליהם כיום מפחידה אותי עוד יותר מבעבר.

 
     
 

לכן, כאשר אנחנו מבקשים לסמוך את ידינו על המערכת, חשוב לעשות זאת תוך שימת לב לנעשה בה, וזאת אף במחיר של נטילת חלק פעיל במעורבות, בהצטרפות לארגונים המתאימים לצורך כך - ועד ההורים הכיתתי, ועד ההורים המוסדי, ועד ההורים הישובי או לארגון ההורים הארצי, אשר עושה מאמצים כבירים לסייע להורים ותלמידים שנקלעו לתסבוכת מסויימת, קטנה כגדולה, עם גורמים שונים במערכת החינוך (משרד החינוך, המועצה המקומית - עירייה, מנהל בית הספר, מורה בבית הספר, הגננת, עמותת ההורים, ואו כל גורם אחר), אם מתוך המערכת או מחוצה לה.

לעיתים קרובות, נדרשים ההורים לכל מיני חידושים והמצאות מצד בית הספר ביחס לגביית כספים וביחס לנהלים שונים (ומשונים) שאין להם כל קשר לניהול יעיל ו/או לתפקוד יעיל של בית הספר. כאן נכנסת מעורבותו של ההורה - לאתר את הגורמים ו/או המקרים החריגים ולפעול באמצעים יעילים ומשמעותיים על מנת למנוע הישנות מקרים אלו בעתיד ובהווה. חשוב מאוד להיות מעורבים בכל אלו וזאת, כאמור, כזרוע מפקחת נוספת על פעילות בית הספר. ניתן להעזר במקרים רבים במשרד החינוך ובארגון ההורים הארצי על מנת לבער את התופעות החריגות, ככל שידכם אינה משגת פתרון הולם לבעיה.

כמו כן, הנכם מוזמנים לעיין בחוק זכויות התלמיד לבחינת זכויותיו של התלמיד בבית הספר ובגן הילדים העוסק, בין היתר, באיסור הפליה ובזכות לחינוך.

משרדנו מייצג, בין היתר, את ארגון ההורים הארצי בתביעות, עתירות מינהליות ובפניות של הורים המבקשים מזור לתקלה ו/או אירוע הנקרה בסביבתם הלימודית של ילדיהם.

נשמח לסייע לכם בעניין זה, ובעניינים אחרים בפנייה אל משרדנו באמצעות הדואר האלקטרוני.

לקבלת מידע נוסף אודות משרדנו, אנא עברו לדף תחומי העיסוק של המשרד.

 
     
 

בברכה,

גל קריכלי, עו"ד

 
     
 
 

ניתן להפנות שאלות למשרדנו באמצעות הדואר האלקטרוני  וכן באמצעות קהילת עורך הדין לשירותך באתר סטארט (www.start.co.il). 

 
     
     
     

גל קריכלי - משרד עורכי דין

 

Gal Kricheli - Law Offices

 

רחוב חיל החימוש 1, ראשל"צ

75702

1 st. Hel Himush street, Rishon Le - Zion

 

טלפון

03-9414511

Telephone

 

טלפון סלולרי/נייד

054-5729923/2

Mobile

 

פקסימיליה

 03-9414533

Facsimile  

דואר אלקטרוני:

gal@kricheli.com

E-Mail

 
       

לחזרה לעמוד הבית לחץ כאן